Australské pneumatiky MOTOZ pro velká cestovní endura v nabídce Technical Gear Store

Pneumatiky MOTOZ se používají na australském a americkém trhu již od roku 2007. V Evropě je znala jen úzká skupina jezdců a to zejména na ostrá endura. Motoz ale v posledních letech vyvíjel speciální pneumatiky určené pro velká cestovní endura, které odstraní typické problémy běžně prodávaných pneumatik zavedených značek. Typicky malý nájezd (často pod 5000km) a kompromisní trakci v terénu. Vývojáři a testovací jezdci Motoz jsou jedni a ti samí lidé - jsou to fandové, pro které je jejich práce i zábavou a milují jízdu v terénu. Chtějí vyrábět lepší pneumatiky (s lepším poměrem silnice/terén) pro nejrůznější podmínky a nejrůznější typy cestování. Vlastní (soukromě vlastněný) výrobní závod mají v Thajsku a výroba běží pod certifikací kvality ISO9001.
Motoz používá kvalitní směsi s vysokým podílem přírodní gumy. Směsi jsou unikátní, výrazně výrobně dražší než u běžně prodávaných pneumatik. Cílem je dosáhnout vysoké životnosti.
Pneumatiky Motoz mají unikátní design vzorku. Již před mnoha lety si Motoz nechal zaregistrovat vzorek Terrapactor®, který stlačuje půdu do šípovitých útvarů a zvyšuje trakci odhozem těchto kousků za pneumatiku. Konstrukce pneumatik je vždy navržena specificky pro konkrétní účel - pro konkrétní typ ježdění. To se týká i pevnosti a počtu vrstev běhounu.
Řada pneumatik Tractinator® má nejvyšší možnou výdrž při super náročném použití (nejnáročnější výpravy) s unikátním zesílením bočních stěn a běhounu pro minimalizaci defektů.
Řada Terrapactor® je lehčí a hlavním cílem je maximální trakce pro sportovní použití.
Hybridní řada slučuje vlastnosti všech konstrukcí pro maximální univerzálnost

TRACTINATOR® ADVENTURE
Řada Tractinator® je speciálně navržená jezdci firmy Motoz pro jejich offroadové výpravy na velkých motorkách. Technicky jsou to o čtvrtinu pevnější pneumatiky než jakékoliv jiné typy prodávané v součastnosti na trhu. Mají vyšší "špunty" než většina pneumatik kategorie "adventure". Do konce roku 2018 se vyráběly ve dvou verzích směsi a označovaly se několika názvy (Summer, 4S, 4 Season, All Season). Nyní došlo ke sjednocení a všechny zadní pneumatiky mají směs vhodnou pro celoroční ježdění včetně horkého počasí a všechny přední pneumatiky jsou vyráběné ze směsi, které je kompromisem mezi nejměkčí a tvrdší původní směsí.
Na začátku sezóny 2018 doplnil původní řadu Adventure ještě "ostřejší" model Adventure MkII v 21" přední verzi - pro ty, kdo jezdí víc v měkkém terénu a standardní přední pneumatika se nečistila od bahna.

TRACTINATOR® GPS
Řada Tractinator® GPS je určená pro cestovatele, kteří nejezdí jen po silnici ale s vysokým podílem jízdy v terénu a ve všech podmínkách. Vysoký nájezd, solidní trakce a naprosto hladký přechod mezi jízdou po silnici a v terénu. To jsou pneumatiky Tractinator GPS.
Pneumatiky se dají použít jako univerzály 50/50 (poměr terén a silnice) nebo převážně offroad s přejezdy po silnici - podle toho, v jakém směru se nasadí na ráfek! Ve směru označeném 50/50 se pneumatiky chová jako klasická "adventure" pneumatika se snadným překlápěním v zatáčkách bez typického nepříjemného efektu přepadnutí přes hranu špuntů. Ve směru označeném offroad je v akci agresivnější linie špuntů ve směru jízdy a jejich tvarování zlepšuje trakci v zatáčkách na šotolině. A pneumatiky jsou o 25% pevnější než jiné adventure pneu na trhu, mají vyšší výšku vzorku a výrazně vyšší nájezd kilometrů.

Tractinator® DESERT H/T
Pneumatiky pro extrémní offroad akce Tractinator jsou na trhu již řadu let a nyní je doplňuje speciální verze určená pro pouštní podmínky (kamení a písek v poměru 90%/10%). Základní je zaměření na sportovní jízdu v typickém terénu např. severoafrických pouští (spousta kamení proložená pískem). Plný plyn, rychlé zatáčky - Tractinator Desert to zvládne skvěle. Střední část dezénu je navržená tak, aby vydržela brždění na kamenité pistě, velké náklony pod plynem, výjezdy... cokoliv. Konstrukce je pevná a osvědčená z ostrých enduro pneumatik. Směs je 100% přírodní kaučuk a tato pneumatika je určená pro dálkové offroad výpravy - ne pro jednodenní závodění.

Tractinator® RALL Z
RallZ (původně Rally) je nová řada Tractinator určená pro vícedenní (ale ne vícetýdenní) sportovní akce v rallye stylu. Prakticky jde o pneumatiky s lepší trakcí v terénu za cenu nižší životnosti. Počítá se se špičkovým výkonem během několika dnů a pak se pneumatika vymění. Tento model není určený na dálkové cestování ale skutečně na sportovní akce a výpravy např. na týden do Rumunska s tím, že se tam motorky vezou v dodávce apod. Velmi měkká směs, velké mezery mezi bloky a speciální dezén pro samočistící funkci na všech typech povrchů. Unikátní uspořádání dezénových bloků s ochrannou funkcí pro zvýšení nájezdu a lepší trakci po celou dobu životnosti pneumatiky. Optimalizovaná směs (hybrid) přírodního kaučuku a syntetiky pro zajištění maximální přilnavosti i v mimořádně horkém počasí. Dezén s velkou kontaktní plochou a skvělým záběrem. Konstrukce se zvýšenou pevností o 25% oproti jiným typům adventure pneumatik s vysokou odolností proti průrazům. O 30% hlubší vzorek oproti většině adventure pneumatik na současném trhu

Další vyráběné typy jsou Tractinator Enduro I/T (50% tvrdý povrch, 50% měkký), verze Enduro S/T (30% tvrdý, 70% měkká zem), Mountain Hybrid, Extreme Hybrid a Arena Hybrid a Terrapactor pro MX závodění.

Aktuální skladové a cenové informace najdete na našem shopu:
https://www.touratech.cz/pneumatiky-c-370
 

Australské pneumatiky MOTOZ pro velká cestovní endura v nabídce Technical Gear Store
Australské pneumatiky MOTOZ pro velká cestovní endura v nabídce Technical Gear Store
Australské pneumatiky MOTOZ pro velká cestovní endura v nabídce Technical Gear Store
Australské pneumatiky MOTOZ pro velká cestovní endura v nabídce Technical Gear Store
Vytvořeno20.05.2019
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies