Naše technologie a materiály

5 LET ZÁRUKA
Takto označené výrobky mají prodlouženou záruku výrobce na celkem pět let - nejedná se o "pojištění záruky" často nabízené prodejci elektroniky ale skutečnou pětiletou záruku, byť někteří výrobci nad rámec standardních dvou let nekryjí úplně vše (např. někteří výrobci dávají jen dvouletou záruku na zipy a druky, které považují za spotřební materiál - a jejich výměnu chtějí platit).
Příklad: helmy KLIM


10 LET ZÁRUKA
Takto označené výrobky mají prodlouženou záruku výrobce na celkem 10 let - - nejedná se o "pojištění záruky" často nabízené prodejci elektroniky ale skutečnou pětiletou záruku, byť někteří výrobci nad rámec standardních dvou let nekryjí úplně vše (např. někteří výrobci dávají jen dvouletou záruku na zipy a druky, které považují za spotřební materiál - a jejich výměnu chtějí platit).
Příklad: Oblečení Stadler


DOŽIVOTNÍ ZÁRUKA
Takzvaná LIFETIME záruka je podrobně popsaná v tomto článku na našem webu.
V případě výrobků KLIM z naší nabídky, které mají LIFETIME záruku, není tato záruka časově ohraničena a je to dané i tím, že časově neohraničenou záruku mají i materiály a komponenty, které se používají při výrobě od subdodavatelů. Například výrobce membrán Gore-Tex, neuvádí časovou životnosti pro membránu ProShell. Ale životnost je jiná, pokud se výrobek používá 365 dnů v roce pro instruktora motoškoly a nebo jen 6 měsíců v sezóně pro běžného zákazíka, který jezdí o víkendu, do práce a pár týdnů na dovolené. Životnost se také definuje určitým časovým obdobím po ukončení výroby daného výrobku (nebo daných materiálů). Takže v žádném případě lifetime neznamená, že výrobek má sloužit do smrti a během té doby ho bude výrobce x-krát zdarma měnit ale je to asi to nejlepší, co dnes zákazníkům můžeme nabídnout.


POJIŠTĚNÍ V CENĚ
Pojištění je podrobně popsané v tomto článku na našem webu.
V případě výrobků KLIM, které jsou označené visačkou GEAR PROTECTION GUARANTEE se jedná o pojištění, které platí výrobce pro určité výrobky na určitém trhu, kde v případě poškození při havárii (při splnění stanovených podmínek), dostane zákazník nový výrobek z plnění této pojistky aniž by tu pojistku musel sám platit. V případě zmíněné garance od KLIMu je požadováno aby zákazník měl prodejní doklad od prodejce, kde uplatňuje pojištění a v dané zemi, protokol od policie že došlo k havárii, musí vyplnit (nebo ten, kdo oblečení dodával) poměrně detailní formulář, kde se podrobně popisuje jak došlo k poškození, odkud a jak vedly jaké nárazy na jakém povrchu atd. Poškozené oblečení se následně odešle do příslušné agentury podle konkrétní země a po autorizaci že všechny podmínky byly splněny, dostává prodejce pokyn k dodání náhrady nebo je nové oblečení dodáno přímo zákazníkovi. V případě, kdy původní prodejce ukončil činnost nebo již není prodejcem KLIM (což se například začátkem ledna 2020 stalo u jednoho velkého prodejce v Anglii a jednoho v Řecku), přebírá vyřizování požadavků evropské zastoupení výrobce - tedy KLIM EUROPE. Pojištění je právně nevymahatelné - výrobce si vyhrazuje právo rozhodovat o každém případu podle svého zvážení a pracovníci pojišťovny velmi pečlivě posuzují poškození podle typických znaků - jestli se jedná nebo nejedná o poškození popsané zákazníkem při konkrétní havárii nebo naopak poškození roztrhnutím při jízdě v lese o větev apod. Každopádně - drtivá většina opravdu reálných případů poškození při havárii je vyřízena do měsíce a zákazníci dostali nové kusy.


ČESKÝ VÝROBEK
Asi není co vysvětlovat - prostě český výrobek je výrobek, vyrobený v ČR - nikoliv výrobek z Číny nebo Pákistánu prodávaný českou firmou pod svou značkou.


VYROBENO V EU
Výrobek, který je označený tímto označením, musí být vyrobený v EU a nikoliv v Číně a jen přebalený pro nějakou evropskou značku.


VYROBENO V USA
Výrobek označený jako "Made in USA" je prostě takový, který byl vyrobený na území USA a nikoliv v Mexiku nebo Portoriku a přebrandovaný pro nějakou americkou společnost.


INSTALACE ZDARMA
Výrobky označené jako "instalace zdarma" prodáváme s možností bezplatné odborné instalace naším specialistou. Podle charakteru výrobku rozlišujeme instalaci nebo předinstalaci a montáž. Instalací nebo montáží se rozumí například odborná montáž interkomu do přilby nebo instalace navigace na motocykl zákazníka apod. Předinstalace je příprava výrobku (typicky elektronického) pro použití - protože sám o sobě není po vybalení z krabice schopný provozu. Opět jako příklad je třeba navigace GPS, kde předinstalace může zahrnovat aktualizace software a map, nastavení přístroje pro použití nebo potřebnou registraci přístroje bez které není možné jeho využití apod. Příkladem je třeba satelitní tracker - kde je potřeba vytvořit účet na webu výrobce, registrace zařízení, aktualizace a nastavení všech parametrů předplatného - aby bylo možné zařízení vůbec spustit.Tyto přípravy se dají například přirovnat k tomu, kdy si někdo koupí notebook a očekával by, že po vybalení z obalu a zapojení napájení na něm okamžitě začne přijímat své maily, upravovat fotky a publikovat na sociálních sítích apod. To pochopitelně nejde a předtím je potřeba strávit několik hodin aktualizacemi, instalacemi a registracemi všeho potřebného a často i v cizím jazyce. S většinou digitálních zařízení je to podobné a my u některých výrobků nabízíme, že tyto práce uděláme buď jako placenou nebo neplacenou službu. Na našem e-shopu takto označujeme především výrobky, kde je zdarma kompletní příprava před uvedením do provozu - tedy předinstalace.


MONTÁŽ V CENĚ
Výrobky označené jako "imontáž v ceně" prodáváme s možností bezplatné odborné montáže naším specialistou. Podle charakteru výrobku rozlišujeme instalaci nebo předinstalaci a montáž. Instalací nebo montáží se rozumí například odborná montáž interkomu do přilby nebo instalace navigace na motocykl zákazníka apod. Na e-shopu tak označujeme především interkomy, kde nabízíme montáž do helmy zdarma ale také dalších zařízení, kde je odborná montáž žádoucí a chceme podpořit prodej.


MOŽNOST TESTU
Vzhledem k tomu, že nemáme jen e-shop ale i kamennou prodejnu, nabízíme možnost testování určitých výrobků při jízdě - například sedel, přileb ale třeba i prodyšného oblečení určitých modelů. Až na vyjímky je potřeba přijet na testování k nám do prodejny a domluvit termín aby nebyly testovací vzorky někde na akci nebo v redakci časopisu apod.


 

Naše technologie a materiály
Vytvořeno10.02.2020