Garmin ZUMO XT Europe 45

Špičková motocyklová navigace pro touring/adventure s vysokým jasem a pokročilými funkcemi
garmin XT-00
Novinka
garmin XT-00
FOTO
Garmin XT - 000
Garmin XT - 0000
Garmin XT - 002
Garmin XT - 003
Garmin XT - 004
Garmin XT - 007
Garmin XT -001
Garmin XT -005
Garmin XT -006
12 980 Kč10 727 Kč bez DPH
Objednáme u výrobce
na dotazPřepravní společností:na dotazOsobně v Modleticích:
Kód010-02296-10VýrobceGARMIN

GARMIN ZUMO XT
NOVÁ VLAJKOVÁ LOĎ MOTOCYKLOVÝCH NAVIGACÍ GARMIN
URČENO PRO TOURING/ADVENTURE

Hardware a konstrukce

Zumo XT je od počátku navržené jako navigace v kategorii „motorcycle adventure“. Má superjasný displej s úhlopříčkou 5.5“, naprostou odolnost proti vodě, je navržené pro ovládání v rukavicích, má výbavu pro výpočet dobrodružných tras, podporu topografických map, dohraných stop a snadné dohrávání a zobrazení rastrové vrstvy z databáze BirdsEye ve třech úrovních rozlišení. Má aktivní napájení (resp. pro motocyklové použití se nepoužívá napájení přes USB konektor ale dvojici kontaktů ve vodotěsně utěsněných „zádech“ s kabelem, na kterém je inline adaptér z 12V na 5V, podobně jako u řady 396. Zumo XT má kromě GPS i podporu navigace družicového systému Galileo.

Displej má skvělé rozlišení 1280x720px s fenomenální svítivostí 1000nits (je to téměř dvojnásobná hodnota proti konkurenci a o 30% víc než Zumo 396. Srovnání se Zumem 595 nejde přímo hodnotit protože 595 používá transreflexní displej a jeho jas závisí na vnějším osvětlení ale srovnání je vidět na našich fotografiích v různých světelných podmínkách) . Provoz je možné přepínat z horizontálního na vertikální s automatickou změnou vestavěným čidlem. Není nutné nastavení v menu. Aby bylo možné využít tak jasný displej, bylo nutné použít kapacitní dotykovou vrstvu, podobně jako na OEM přístrojích BMW Navigator VI. Vrstva je navržená pro ovládání v jakýchkoliv rukavicích a kryje jí tvrzené sklo. Celá konstrukce má certifikaci IPX7. To je krytí proti vniknutí vody v hloubce 1m na dobu 30 minut. Dostatečné pro jízdu v dešti rychlostí přes 150km/h.

Navigace právě v této době získala armádní certifikaci MIL-STD-810 (sekce pádových a nárazových testů). Je to jeden z nejvíce zátěžových testů pro jakákoliv zařízení a pokud tím testem projde, je opravdu odolné. Tělo navigace je sešroubované deseti šrouby ze dvou polovin odolného plastu. Tvar je podobný 396 - ty tam jsou oblé tvary řadu 595. Navigace je podstatně lehčí a tenčí. Rozměry jsou 148 x 86 x 24mm (pro srovnání 595 měla výšku 97mm a hloubku 33mm) a váží jen 271g (595 vážila 375g). Rámeček kolem displeje má 7-14mm (displej není umístěný ve středu ale mírně excentricky). Integrovaná baterie má kapacitu přes 6 hodin chodu (3.5h při 100% jasu displeje), což je několikanásobně víc než u předchozích modelů. Přední strana a celý obvod navigace je hladký bez ovládacích prvků. Na zadní členité straně je vystouplý obdélník montáže motocyklových zad s těsněním proti vodě. Uprostřed je pět plošek dotykových kontaktů (aktuální napájecí záda využívají jen dvě - +/- 5V napájení). V rohu je vodotěsný reproduktor, nad ním gumové krytky mini-USB (z důvodu využití automobilových CL adaptérů s konektorem typu mini-USB) a prostoru čtečky mSD karet. Řadu zakončuje obdélníkové zapuštění tlačítko on/off resp. jak je zvykem u řady Zumo – on/off/sleep. Navigace z zcela vypnutého stavu naběhne do provozu (s aktivními mapami City Navigator Europe) za přibližně 22s, z usnutého stavu se probudí během dvou vteřin.

Konektivita je podobná Zumu 396 – Bluetooth (včetně notifikací z telefonu, telefonování, přehrávání hudby nebo poslech audioknih…), ANT+ a nově WiFi pro snadné aktualizace a synchronizace. Novinkou je integrace podpory konektivity se zařízením řady InReach – což jsou satelitní komunikátory, které kromě SOS umí i komfortně informovat specifikovanou skupinu příjemců o poloze a aktivitě uživatele a s vybranými uživateli i obousměrně komunikovat bez nutnosti využívat GSM nebo satelitní telefon. Navigace obsahuje i podporu notifikací při havárii. Počty waypointů, tras a jejich parametrů jsou stejné jako u Zumo 396


V balení zákazník dostane kromě samotné navigace také motocyklový držák (plastová záda) s integrovaným napájecím kabelem s inline adaptérem na 12V (otevřené konce drátů) a přísavku s jednoduchým držáčkem do auta na sklo a USB kabelem do CL zásuvky. Tedy víceméně ta samá výbava, jako u předchozích navigací 396, oproti 595 se do auta nepoužívají aktivní záda (aktivní držák) ale jde dokoupit další motocyklový a aktivní do auta z něj udělat třeba pomocí RAM kloubů a přísavky a jednoho CL konektoru.


VÝBAVA - SOFTWARE - FUNKCE
MAPY
Navigace Zumo XT je z výroby v evropské verzi dodávaná s mapou City Navigator Europe s doživotní aktualizací Lifetime. Mapa je doplněna databází POI ze systému FourSquare, mapou parkovacích ploch Parkopedia (předehraná databáze obsahuje 90 zemí světa a 70 milionů parkovišť. Evropská mapa je již tradičně rozdělena na severní a jižní polovinu.
Nově je v navigaci předehraná evropská topografická mapa TopoActive Zumo, která umožňuje (na rozdíl od předehrané rekreační mapy v některých turistických přístrojích) autoroutingovou navigaci i s využitím nezpevněných komunikací.
Elevační data se zobrazují již tradičním stínováním ze samostatné „mapy“ DEM. Tato funkce, která snižuje kontrast mapového zobrazení jde snadno vypnout nebo zapnout.
Novinkou je podpora zobrazení rastrových satelitních map (víceméně kalibrovaných satelitních snímků) BirdEye® Direct a to pro celý svět bez nutnosti něco platit. Při připojeném WiFi (stačí přes hotspot v telefonu) se stáhnou automaticky nebo manuálně detailní satelitní záběry dané oblasti. Uživatel si jen vybere oblast (polohu), jednu ze tří úrovní detailu a velikost oblasti. Ukládání je možné do vnitřní paměti i na SD kartu. Maximální čtverec jde nastavit na necelých 30x30km a v takovém případě by se stahoval soubor o velikosti 8.4MB – 605MB, podle nastaveného rozlišení. Satelitní snímek jde snadno zapnout nebo vypnout jako další vrstvu zobrazení mapy – dokonce přímo z mapy, bez nutnosti chodit do menu. Stažené soubory jde pochopitelně používat offline bez připojení k internetu.


FUNKCE


Změněný systém ovládání Garmin Adventurous Routing® - tedy nastavení výpočtu dobrodružné trasy. Navigace již nemá třístupňové potenciometry ale tři nastavení, které již není přístupné jako další volba výpočtu trasy. Zvolíte si cíl a před potvrzením výpočtu (aktuálně nastavenou metodou) máte možnost zvolit červenou ikonu zatáček a hor – kde se otevře obrazovka s přehledem trasy na mapě a horizontálním posuvníkem se čtyřmi polohami. Nejvíc vlevo je tradiční rychlá jízda po silnici a úplně vpravo je ekvivalent dřívějšího nastavení „co nejvíc zatáček, co nejvíc do kopců a co nejužší silnice“. Rovnou je k dispozici tlačítko pro zobrazení výškového profilu trasy a možnost přidání lomových bodů.


Další novinkou je TRACK RECORDER. Funkce přístupná přímo z displeje mapy během jízdy (záznamník trasy v českém překladu). Stiskem tlačítka „spustit“ se zapne záznam daného úseku, během záznamu se zobrazuje v hlavním menu zkratka na stránku záznamníku s kompasem a parametry zaznamenávané stopy. Stopu jde potom uložit, přejmenovat, přebarvit, zobrazit na mapě a sdílet pomocí blutooth, SD karty nebo synchronizací s Garmin Drive nebo Explore (viz dále).

Garmin Drive je další novinkou – u předchozích několika verzí Zuma se v chytrém telefonu využívala aplikace Smartphone Link. Tu nahrazuje nová aplikace Garmin Drive. Její funkčnost se bude rozšiřovat a aktuálně nabízí možnost snadného vyhledání jakéhokoliv místa podle fulltextového hledání ve všech možných zdrojích a následné odeslání polohy přímo do navigace jako cíl pro okamžitý výpočet trasy. Funguje to perfektně. V telefonu dáte vyhledat třeba „hrad kámen“ a naskočí napa a výběr cílů, kde se daná slova vyskytují. Tedy kromě Hradu Kámen ve vesnici Kámen u Pelhřimova také Hrad Dívčí Kámen,  Hrad Modrý Kameň na Slovensku, Park hrad Kámen a Hrad Kamen v Německu. Vyberete zvolený cíl, a zmáčknete JET! Na displeji navigace naskočí výpočet a okamžitě můžete začít navigovat bez nutnosti sahat na navigaci. Trasa se rovnou spustí podle nastavených parametrů. Aplikace Drive umí vyhledávat cíle také v databázi FourSquare, kam se můžete pomocí aplikace nalogovat.
Nově najdete ve vyhledávání v navigaci tlačítko pro populární TripAdvisor (u nás asi používanější než FourSquare, který je populární spíš v USA). TripAdvisor má v navigaci cache databáze hotelů, restaurací zajímavostí z kategorie „things to do“ – kde je všechno možné od nočního života po outdoorové aktivity, muzea, ale třeba památníky apod.

Drive aplikace také do Zuma posílá data o počasí a živou dopravu. Počasí nyní obsahuje i radarová data (a stav silnic včetně sněhových uzavírek) - v zemích, kde jsou data dostupná a bez nutnosti platit několikaeurový poplatek jako dříve v aplikaci Link. Další novinkou je implementace synchronizace s ekosystémem Garmin Explore®, což je serverová platforma pro management a synchronizaci všech uložených navigačních dat z různých zařízení navzájem Jde snadno prohlížet a třídit nahrané tracky a waypointy a synchronizovat je mezi různými navigacemi, telefonem a počítačem. Knihovna Explore obsahuje aktivity, trasové body, trasy a prošlé stopy na telefonu jde snadno prohlížet tato data v mapách (jdou stáhnout i offline). V navigaci je odkaz na Explore ve vyhledávacím panelu cílů a na pár kliknutí jde vybrat třeba waypoint nebo uložená stopa z turistické navigace, uložený před půl rokem apod.


Protože navigace je určená pro adventure cestování, najdete v ní nově také databázi iOverlander POI – obrovskou databázi nejen veřejných tábořišť a kempů ale i populární kategorie jako veřejně přístupný zdroj pitné vody, servisy zaměřené na offroad auta, přepravní služby spojené s 4x4 nebo místa, kde jde schovat motorka na další dobu během přerušené cesty. Z praktických kategorií třeba laundromaty, lékárny a ordinace praktických lékařů, nebo obchody
specializované na camping, 4x4 apod.  

Přečtěte sí náš podrobný článek o této navigaci z pohledu uživatele na tomto odkazu
Stručný návod k obsluze v češtině stáhnete zdeFUNKCEZūmo 396zūmo 595 zūmo XT 


 

Velikost displeje4.3" 5.0"5.5"Rozlišení displeje 480 x 272 WQVGA 800 x 480 WVGA 1280 x 720 HDJas displeje  ~700 nits ~250 nits, Transflective~1000 nits Typ dotykové vrstvy displejeOdporovýOdporovýKapacitníOrientace displeje NaležatoNaležato nebo nastojato (MANUAL)Naležato nebo nastojato (AUTO/MANUAL)Rozměry přístroje 126x86x24mm  147x97x33mm 148x86x24mm Hmotnost 241,1g 374.5g  271gOdolnost proti vodě IPX7 IPX7  IPX7Předehrané topografické mapy Evropy NE  NE ANO Přístup k satelitním mapám Birds Eye bezplatně NENEANOOvládání bodů, tras a stop pomocí Garmin Explore™ NE NE ANOKomunikace s  inReach Satellite Communicator NE  NE ANO iOverlander databázeNENEANOZáznamník prošlých stop s ovládáním z displejeNE NEANODatabáze TripAdvisor s vyhledávánímANONE ANOWi-Fi pro aktualizace bez připojení k počítači ANO NE ANO Automatické notifikace při nehodě ANONEANOSnadné sdílení dat v GPX pomocí aplikace DriveANO  NE ANO Databáze Foursquare POIANO  ANO ANOVarování na nebezpečná místa a situace ANO ANO ANO Garmin dobrodružné trasy (výpočet trasy Adventurous) ANO  ANO 
ANOHandsfree telefonování přes BlueTooth ANO  ANO  
ANO Přehrávač MP3ANO ANO 
ANOHlasové navigační pokynyANO  ANO 
ANOZobrazení 3D terénu ANO ANO 
ANOUpozornění z telefonu na displeji navigace ANO Smartphone Link app ANO Smartphone Link app ANO Garmin Drive app Živá dopravní stiuace a počasí ANO Smartphone Link app ANO Smartphone Link app ANO Garmin Drive app Zobrazení řazení do jízdních pruhů ANOANO ANO Držák do auta v ceněANO ANOANO Funkce pro snadné tvarování trasyANOANO ANO Varování před stacionárními a úsekovými radary ANO  ANOANO Podpora hlasových asistentů v telefonu NENE NE Nutnost připojení přes hotspot v telefonu pro rozšířené funkceNE NE NE 


Podpora snímače tlaku (ventilky)

NEANONE (v době uvedení na trh)
Čtečka na mSD kartu

ANOANOANO

  


 


VýrobceGARMIN
Dotyková obrazovkaANO
OrientaceOtočný (automat i ručně)
Typ displejeTransmisivní
UrčeníAdventure
garmin XT-00garmin XT-00
FOTOFOTO
Garmin XT - 000Garmin XT - 000
Garmin XT - 0000Garmin XT - 0000
Garmin XT - 002Garmin XT - 002
Garmin XT - 003Garmin XT - 003
Garmin XT - 004Garmin XT - 004
Garmin XT - 007Garmin XT - 007
Garmin XT -001Garmin XT -001
Garmin XT -005Garmin XT -005
Garmin XT -006Garmin XT -006
Diskuze k produktu
Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail? Zeptejte se nás.
Položit dotaz
Nový dotazVaše jménoVáš e-mail(E-mail nebude zveřejněn)NadpisText příspěvku
Zeptat se
Vaše jménoVáš e-mail(E-mail nebude zveřejněn)Text příspěvku
Přidat reakci
PopisObrázkySouvisející produktyDiskuzeKe stažení